Maja Gidian

Prezes Stowarzyszenia Prawników Głos Wolności

Adwokat, politolog, prowadzi własną kancelarię adwokacką w Gdyni. Ukończyła z wyróżnieniem (diploma honorificum) studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, uprzednio uzyskując również Certificat d’introduction au droit francais et europeen w Szkole Prawa Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyła aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz w Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i karnego. Od czasu wprowadzenia stanu epidemii, czynnie przeciwstawia się ograniczeniom praw i wolności obywatelskich. Założycielka inicjatywy obywatelskiej “Stolik Wolności”. Posługuje się językami angielskim, francuskim i włoskim.

Joanna Kapczyńska

Członek Zarządu Stowarzyszenia Prawników Głos Wolności

Adwokat, stały mediator sądowy. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Odbyła aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.  Od 2010r. prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w centrum  Katowic.  W 2018r. zdobyła kwalifikacje mediatora sądowego, a następnie została wpisana na listy stałych mediatorów Sądowych prowadzone przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach oraz Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach. Świadczy pomoc prawną w m.in. w sprawach z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego, administracyjnego i prawa pracy. Reprezentuje klientów indywidualnych m.in. w sporach z bankami, parabankami i ubezpieczycielami. Współpracuje od wielu lat z organizacjami pozarządowymi działającymi na korzyść obywateli i środowiska naturalnego. Posługuje się językiem angielskim.

Kordian Baranowski

Adwokat, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego kierunku Administracja (1998 – 2003 r.), a także Kierunku Prawo (2003 – 2005r.). Wykonuje zawód w Katowicach. Zanim rozpoczął karierę adwokata pracował w dużych spółkach zagranicznych, a także obsługiwał inne podmioty krajowe na stanowisku prawnika. Od 2006 roku, tj. rozpoczęcia aplikacji adwokackiej współpracował samodzielnie z wieloma kancelariami prawnymi zdobywając doświadczenie podczas prowadzenia spraw z zakresu roszczeń budowlanych, spraw gospodarczych cywilnych, jak i karnych. Praktykując zarówno we Wrocławiu, jak i w Katowicach adw. Kordian Baranowski poznał specyfikę branży zarówno w regionie Dolnośląskim, jak i na Śląsku.

Paweł Nogal

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Prawników Głos Wolności

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek: Prawo. Wpisany na listę radców prawnych OIRP w Wałbrzychu w 1998 r. Od początku do dnia dzisiejszego zaangażowany w prace rodzinnej kancelarii radców prawnych, specjalizował się w prawie energetycznym (lata 2001-2013), prawie bankowym (lata 2015-2018) obecnie zaangażowany głównie w obsługę prawną podmiotów w branży budowlanej; działacz społeczny, w latach 2007/2008 członek Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej w czasie rozliczania afery korupcyjnej w polskim środowisku piłkarskim, od 2016r. do chwili obecnej (2021) członek zarządu Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu w Warszawie, współzałożyciel stowarzyszenia WIR Masz Głos we Wrocławiu, współzałożyciel i współtwórca serwisu informacyjnego AlterShot.tv .

Izabela Stefańska-Nogal

Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek: Prawo. Wpisana na listę radców prawnych OIRP w Opolu w 1997r.  W latach 1994-2003 pracowała w sektorze bankowym, głównie w LUKAS BANK S.A. jako kierownik, a następnie zastępca dyrektora departamentu prawnego.  W latach 2009 – 2010 wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu w zakresie prawa autorskiego, własności intelektualnej i zabezpieczenia marki. Od 2003 r. jest wspólnikiem Kancelarii Radców Prawnych Paweł Nogal & Wspólnicy s.c. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw z zakresu własności intelektualnej, ochrony konkurencji i konsumentów oraz ochrony danych osobowych. W obszarze działalności społecznej jest członkiem-założycielem wrocławskiego Stowarzyszenia WIR-Masz Głos.

Beata Zdziebłowska-Gidian

Notariusz, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w 1980 r. z wynikiem bardzo dobrym zdała egzamin sędziowski. W 1982 r. została wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Komisji Arbitrażowej w Warszawie (obecnie Okręgowa Izba Radców Prawnych), a w 1992 r. na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Od 1997 r. Beata Zdziebłowska-Gidian nieprzerwanie wykonuje zawód notariusza. Jej bogate doświadczenie zdobyte w różnorodnych zawodach prawniczych, jak również elastyczność i umiejętność biegłego poruszania się w zawiłych instytucjach prawnych, gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług.